Basketbal Camp Jičín 2007

Letní sportovní campy pro mládež

Basketbal Camp Jičín 2007

Stejně jako v letech předchozích, i v letošním roce se v pohádkovém městě Jičín uskutečnil již VIII. ročník basketbalového letního sportovního campu pro mládež. Zatímco druhý červencový týden patřil basketbalu, následující týden probíhal camp florbalu, který má však mladší historii a letos běžel ve IV. ročníku.

BASKETBAL CAMP Jičín 2007

Již osmý ročník tohoto populárního campu proběhl v termínu 8.–14. 7., kdy do Jičína přijelo více jak 70 hráčů a hráček z celé České republiky. Protože se v loňském roce osvědčilo přemístění technického zázemí (ubytování a stravování – jídelní lístek zde [PDF, 26 kB]) na internát SPŠ a VOŠ Jičín, tak i letos campy probíhali ve stejné budově. Tímto by také chtěli organizátoři poděkovat vedení školy a internátu za vstřícnost a věří, že i nadále bude spolupráce pokračovat.

Sportovní část již tradičně proběhla v areálu Sportovních zařízení města Jičín (kde prověřila nově zrekonstruovanou palubovku ve sportovní hale), tělocvičny 4. ZŠ a venkovních hřišť Lepařova gymnázia. Po celý týden se účastníci nejen zdokonalovali v této krásné hře, ale také se setkali s kamarády, kamarádkami či navázali nová přátelství. Celý týden byl také doplněn o mnoho soutěží o hodnotné ceny. Ve volný den účastníci navštívili historické jádro města včetně muzea her, které se zvláště menším účastníkům velice líbilo. Kdo nenašel pobavení ve městě, jistě ho našel v jičínském Aqua centru či třeba na beachových kurtech Sportovních zařízení města Jičín. Pro náročné pak měli pořadatelé večer připravenou diskotéku či zábavné a sportovní programy pod vedením zkušených trenérů.

Zajímavým zpestřením posledních finálových dní byla i show ve smečování do koše, které se zúčastnili Libor Švandrlík (odchovanec jičínského klubu, nyní extraligový hráč dorostu v Pardubicích) a Aleš Peterka (účastník letošního campu a letošní vítěz MVP).

Společná fotka 2007
Společná fotka účastníků a trenérů
800×600 px | 1024×768 px | 1280×960 px | 1600×1200 px

Trenéři

Hlavním trenérem campu byl pan Libor Vrtěl (extraligová mládež Přerov). A kdo doplnil trenérské týmy na campech? Byli to: Tomáš Novotný (hráč I. ligy mužů A Plus Brno), Jiří Vrbas (dorostenecké ligové soutěže – MS Brno), Zdeněk Malach (dorostenecké ligové soutěže – Boskovice), Václav Plecháček (žákovské ligy Sokola Hradec Králové), Stanislav Šaroch (Český Brod) a Anita Smolíková (hráčka a trenérka mládeže z Jičína). Již tradičně jako pořadatel působil David Streubel (dříve extraligový trenér v Hradci Králové, působil u reprezentace kadetek ČR) a Martin Rejlek (hráč domácího klubu BSK TJ Jičín). Campu se pak zúčastnili i dva trenéři, kteří zde byli na získávání nových poznatků od svých zkušenějších kolegů. Zdravotnickou stránku pak zajišťovala Lucie Švancarová.

Více na stránce věnované trenérskému složení.

Tréninky Tréninky Tréninky

Soutěže

V průběhu campu proběhlo i mnoho soutěží a vyhlášeno bylo několik prestižních cen. Jmenujme jen ty nejcennější, a tedy MVP campu (nejužitečnější hráč či hráčka). V kategorii dívek to byla Michaela Janáková z Krnova a v kategorii chlapců Aleš Peterka z Nové Paky. Jsme rádi, že soutěží se zúčastnili i diváci, přesněji sourozenci účastníků, kteří přijeli podpořit s rodiči své bratry, sestry apod. Kromě střelby na koš došlo i na zpěv účastníků a dalším zajímavým kulturním momentům.

Poděkování

Chtěl bych také tímto poděkovat firmám, které se účastnili jako partneři na této akci: firma CONVERSE, VESPO – pan Vejražka, FUNSTORM, Coca Cola, Molten, KIMTEX Ostroměř, basketbalový klub BSK TJ Jičín a samozřejmě Sportovní zařízení města Jičín. Bez nich by se akce nemohla uskutečnit. Děkuji proto všem partnerům za pomoc ať už ve formě cen do soutěží či jiné, trenérům i hráčům a hráčkám, a věřím, že další ročníky budou stejně úspěšné.

David Streubel