Converse Camp Jičín 2005

Úvod

Logo Converse Camp Jičín 2005

Tento camp je pořádán již šestým rokem a jeho hlavním úkolem je vytvořit pro děti a mládež náplň o prázdninách. Jedná se o camp basketbalový, který oslovuje hlavně hráče a hráčky tohoto sportu na jakékoli výkonnostní úrovni. Všichni sem přijíždějí nejen trénovat a naučit se od zkušených trenérů nové věci, ale také poznat nové kamarády a kamarádky z různých koutů republiky.

V letošním roce se campu zúčastnila i širší reprezentace kadetek ročník narození 1990. Proto camp proběhl pod patronátem ČBF – České basketbalové federace.

Trenéři

Každoročně na našem campu působí řada zkušených ligových trenérů i hráčů. Stejně tak tomu bylo i v letošním roce. Podrobnosti o trenérech jsou na stránce věnované trenérskému složení.

Účastníci

V letošním roce se campu zúčastnil rekordní počet hráčů a hráček. Navštívilo nás 115 dětí z celé České republiky. Protože toto byla maximální kapacita campu, museli jsme zhruba dalších 40 zájemců odmítnout. V příštím roce proto uvažujeme o dvou campech. Seznam účastníků včetně ročníku narození či bydliště lze najít zde.

Společná fotka 2005
Společná fotka účastníků a trenérů
800×600 px | 1024×768 px | 1280×960 px

Náplň campu – tréninková stránka

Camp byl v letošním roce (stejně jako v roce loňském) zaměřen na technickou stránku individuálních činností hráčů a hráček v útočné i obranné fázi. Méně byl kladen důraz na kondiční zatížení. Tyto tréninky byly proloženy soutěžemi, které vrcholily poslední den ve finále za podpory rodičů o zajímavé ceny. Díky hlavnímu partnerovi campu obdržel každý účastník na závěr tričko CONVERSE jako dárek. Samozřejmostí bylo také tričko s logem campu. V průběhu campu se dopoledne a odpoledne trénovalo a soutěžilo a večer se hrála vzájemná utkání.

Po víceleté zkušenosti se systémem campu z předchozích ročníků, který zavedl Petr Treml (v loňském roce hlavní trenér, reprezentant ČR a hráč I.ligy USK Praha, dnes již hlavním trenérem tohoto týmu) jsme pokračovali v této myšlence. Odbourali jsme plně systém týmových a staničních trenérů což přineslo změnu, že všichni účastníci měli možnost absolvovat trénink pod vedení postupně všech trenérů na campu. To se týká i vedení ve večerních zápasech. Výjimkou bylo vedení reprezentace, kterou vedla na campu Romana Ptáčková, protože reprezentační trenér David Streubel byl pro nemoc hospitalizován v nemocnici.

Celý camp byl rozdělen na čtyři skupiny, minižactvo, žactvo, dorost a reprezentace s tím, že kategorie dorostu a reprezentace se v odpoledním programu a večerních utkání spojily.

Tréninky Tréninky Tréninky

Náplň campu – volný den a společenská stránka

Ve volný den, ve středu 13.července měli účastníci možnost volného programu, který se skládal z návštěvy města, Aqua centra a doplňkových sportů. Ve městě Jičíně šlo o prohlídku historického jádra, pro menší návštěvu muzea her, kde pomocí kouzelné hůlky hledaly děti tajnou komnatu s pokladem. Zájemci si ještě mohli prohlédnout město Jičín a okolí z ochozu Valdické brány. V Aqua centru měl každý možnost dvě hodiny volné zábavy jako je divoká řeka, vířivky, stometrový tobogán, případně opalovací plocha a samozřejmě také plavání. Některá družstva využila možnosti zahrát si na pískových kurtech Sportovních zařízení města Jičín beach fotbal či volejbal.

Příprava na kurtech Závěrečná finále

Závěr

Jako pořadatel mohu říci, že kvalita campu je v porovnání s konkurencí na velmi dobré úrovni jak z pohledu technického zabezpečení (výhodou je celý komplex Sportovních zařízení města Jičína hotelu Start), tak i z pohledu tréninkové náplně a společenské stránky. Navíc v letošním roce padl rekord v počtu účastníků a tím se camp řadí mezi největší v České republice. O čemž svědčí i slova hlavního trenéra:

Mgr. Miroslav Volejník:
Jsem rád, že stejně jako v loňském roce padl i letos rekord v počtu účastníků. Svým rekordním počtem účastníků se camp řadí mezi největší v naší republice. Ovšem je na zváženou, zda v příštím roce nebude vhodné uspořádat campy dva a tento počet rozdělit. Jak mi sdělil pořadatel, letos musel dokonce kolem 40 zájemců odmítnout. Podle slov dětí vím, že jich mnoho bylo spokojeno a chystá se přijet na další ročník a přizvat i své kamarády a kamarádky. Musím říci, že se opět sešlo dobré složení kvalitních trenérů a odvedla se dobrá práce nejen z hlediska trenérského, ale i organizačního. Účast širšího výběru reprezentace pozvedlo nejen prestiž, ale i úroveň tohoto campu. Tento camp má již tradici a to nejen v Jičíně, ale za těch šest let si již vybudoval dobrou pověst v celé republice. Je vidět, že je o něj i velký zájem. Takový zájem je pozitivní do dalších let a doufám, že camp oslaví i své desáté výročí. Přeji hlavně pořadatelům a také trenérům mnoho dalších takových ročníků. A protože jsme neměli ani žádné zranění závažného charakteru, hodnotím tento camp jako velice vydařený a v porovnání s konkurencí velmi kvalitní.

Propagace

Propagace campu a partnerů podílejících se na této akci proběhla před akcí i po akci v tisku, na internetu i v rádiu. Z tisku to byly Noviny Jičínska, Nové noviny a Mladá Fronta (články se pomalu scházejí a budou doplněny do zprávy v průběhu prázdnin). Z internetu to jsou stránky Sportovních zařízení města Jičín a tyto stránky campu a dále informační server idnes.cz. Z rádií to byl Český rozhlas Hradec Králové a rádio Metuje. Obě rádia vysílají na území celých Východních Čech a zasahují i mimo toto území.